جهادما
يكشنبه 14 شهريور 1395 از رانندگی لودر تا مهندس فرماندهی جنگ


متن كامل :

   سایت ساجد - یکی از چهره های درخشان جبهه های نبرد حق علیه باطل، شهید بزرگوار، مرتضی شادلو، مسؤول پشتیبانی و مهندسی جنگ جهادسازندگی استان سمنان مستقر در سردشت است.
شهید شادلو پس از آغاز جنگ تحمیلی، درسال ۱۳۶۰به عضویت جهادسازندگی گرمسار درآمد؛ و داوطلبانه برای شرکت مستقیم در جبهه حق علیه باطل به مناطق عملیاتی جنوب شتافت.ابتدا به ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی رفت؛ و به عنوان راننده ی آمبولانس و سپس راننده ی لودر در واحد مهندسی ستاد پشتیبانی مناطق جنگی جنوب، به خدمت مشغول شد.در عملیات آزادسازی سوسنگرد،همچنین طریق القدس و فتح المبین، حضوری مستقیم وفعال داشت. به سبب شهامت ، ایثارگری و لیاقتی که از خود نشان داد،در عملیات برون مرزی رمضان و مسلم بن عقیل،مسؤولیت یکی از محورهای عملیات به وی سپرده شد.
شهید شادلو در پاییز ۱۳۶۱ به همراه جهادگران ستاد پشتیبانی استان سمنان برای تشکیل ستاد پشتیبانی حمزه، سیدالشهدا(ع) در مناطق عملیاتی شمال غرب کردستان و آذربایجان غربی ،عازم شد.این گروه پس از جابه جایی، در اولین فرصت با توجه به شرایط سخت زمستانی و وجود برف و یخبندان، به احداث دژ و جاده ای بین صائین دژ و بوکان پرداختند . به سبب توانایی ها و مدیریت کامل، مسؤولیت پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان سمنان در صائین دژ به وی واگذار شد. با تلاش شبانه روزی وی و دیگر برادران ایثارگر جهادسازندگی پس از سالیان دراز، اولین پل بشکه یی بر رودخانه نصب و همچنین عملیات احداث جاده‌ی ۴۰کیلومتری صائین دژـ بوکان نیز همزمان آغاز شد.
شهید شادلو با توجه به مسؤولیت سنگینی که در آن منطقه داشت، فرماندهی گروه ضربت ستاد پشتیبانی حمزه، سیدالشهدا(ع) را نیز در کلیه ی مناطق به عهده گرفت . با آغاز عملیات پیروزمندانه ی «خیبر» در اسفند ماه ۱۳۶۲به عنوان مسؤول اولین گروه مهندسی ـ پشتیبانی جنگ به جزایر مجنون وارد شد و در شرایطی سخت به رفع پاتک های مذبوحانه ی ارتش بعثی عراق و احداث جاده ی ۱۴کیلومتری سیدالشهدا(ع) از سمت جزیره پرداخت. وی در یکی از بمباران های شیمیایی هواییماهای عراق مجروح شد؛ و مدتی در بیمارستان اهواز بستری بود؛ اما، دوباره به محل خدمتش در صائین دژ بازگشت و فعالیت خود را کماکان ادامه داد. پس از پایان فعالیت های پشتیبانی جنگ استان سمنان در صائین دژ سرانجام این ستاد به منطقه ی مرزی سردشت منتقل شد. شهید شادلو در ادامه ی تلاش بی امانش برای سرکوبی ایادی خائن و وابسته به شرق و غرب سردشت، در تاریخ ۲۳/۱۱/۱۳۶۳ بر اثر انفجار مین دعوت حق را لبیک گفت و به فیض بزرگ شهادت نائل آمد.
وزیر جهادسازندگی وقت در مراسم تشییع پیکر پاک این سردار رشید اسلام ، گفت : « انقلاب ما، برای استعدادهای نهفته ی جوانان، حکم کوره ای را داشت که آنها را آبدیده کرد؛ این شهدانی که ما، امروز به خاک می سپاریم ، استعدادهای شکوفای ملت ما بودند؛ که رشد کردند. مگر شهید شادلو که بود؟ کسی که در اول جنـگ راننده ی لودر و بلدوزر بود و بعد رشد کرد و فرمانده مهندسی جنگ شد. اگر ما، توانسته ایم شش سال در مقابل ابرقدرت ها مقاومت کنیم ، به خاطر این خون های پاک است.»
 
منبع: شهیدنیوز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.